עברית | عربي  
קורס ליצנות רפואית

קורס ליצנות רפואית בשיתוף עם סימינר הקיבוצם  

לצחוק פירושו לחיות לעומק. ( מילן קונדרה בספרו הצחוק והשכחה )

צחוק הוא חוויה מהנה שמעלימה לרגע תחושות של כעס ופחד ומאפשרת במקום אלה תחושות של כוח ושליטה. כשאנו צוחקים אנו מרגישים נינוחים, קלילים ומלאי תקווה.

חווית האשפוז בבית חולים בפנימייה או בכל מסגרת טיפולית / חינוכית   היא חוויה מלחיצה וטעונה לכל אדם שחווה אותה. חרדה ופחד מהלא ידוע, שעמום, בדידות וכאב הופכים חוויה זו לטראומטית  וקשה לילדים כמו גם למבוגרים. ברוב המסגרות הטיפוליות – חינוכיות אלו ולמרות מתן כל השירותים הנדרשים , נותרים לרוב הצרכים הרגשיים מוזנחים. לכאן נכנס הליצן הרפואי. תפקידו להוסיף מימד לטיפול או לחינוך  ולהתמקד על הצרכים הרגשיים של המטופלים/ החניכים .

תפקידו של הליצן הרפואי אינו להופיע בפני הילד אלא ליצור עימו קשר.

באמצעות הקשר שנוצר, הילד מקבל מצבורי כוחות נפש, חוזרת אליו השליטה במה שנעשה סביבו ואיתו, על בסיס של שמחה והנאה ולא רק על בסיס של דאגה ומתח, מתחדשת אצלו הסקרנות ובאופן כללי הוא נרגע ושב להיות ילד. המפגש עם הליצן הרפואי מקל על הכאב  , הבדידות  והחרדה ומחזק את היכולת לשיתוף פעולה של הילד עם הטיפול או החינוך  ומפחית מתח, בלבול וחרדה באמצעות הצחוק.


                                                

 

מטרת הקורס :

  הכשרת " ליצנים רפואיים "  לעבודה בבתי חולים ובמסגרות טיפוליות אחרות עם ילדים ומבוגרים ליצנות רפואית משפיעה לא רק על הנפש, אלא גם על הגוף. באמצעות הצחוק מתחזקת המערכת החיסונית, לחץ הדם יורד, רמת הסוכר בגוף מתאזנת ובאופן כללי הגוף נרגע, נעשה נינוח יותר ובכך משתפרים הסיכויים להחלמה.

 

למי מיועד הקורס :

הקורס מיועד לכל מי שמעוניין לעבוד בסביבה בה יש ילדים ומבוגרים במצוקה לכל מי שלא מפחד לחשוף את האידיוט שבפנים וכמובן לכל אלו שיש להם רקע בתיאטרון, בטיפול ובהוראה וחינוך מיוחד ועבודה סוציאלית  .

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

חייגו עכשיו והבטיחו את מיקומכם: 04-6566941


eStudio בניית אתרים אחסון אתרים